Zakupoholiczka i siostra - Sophie Kinsella


Tytuł:  Zakupoholiczka i siostra
Autor: Sophie Kinsella
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: Humor, Kobieca, Obyczajowa
Ilość stron:424 
O czym to jest?:
Co to za podróż dookoła świata podczas miesiąca miodowego, jeśli nie można kupić osobliwej pamiątki i przywieźć jej do domu? Na przykład dwudziestu jedwabnych sukni znalezionych w Hongkongu. Albo ręcznie rzeźbionego stołu (z dziesięcioma krzesłami) ze Sri Lanki. I ogromnych drewnianych żyraf z Malawi. Becky i Luke właśnie wrócili z podróży poślubnej. Świeżo upieczony mąż zakupoholiczki jest wściekły. Pamiątki, które zajęły aż dwie ciężarówki, teraz zaśmiecają ich poddasze, a rachunki za nie są horrendalnie. (lubimyczytac.pl)

Moje refleksje: 
Zdecydowanie, jest to jedna z moich ulubionych autorek. Choć przed ta książką miałam styczność z tylko dwiema tej autorki, to już wtedy wiedziałam, że będę dązyć do przeczytania wszystkich. I tak oto ta trafiła w moje ręce. Czy warto było się za nią zabrać? Już piszę!

Becky jak się okazuje znów szaleje! Ale w bardzo pozytywnym sensie. Po cudownej podróży poślubnej, nasza bohaterka musi z  powrotem powrócić do normalnego życia. I jak się pewnie wszyscy domyślają, nie było to dla niej łatwe. Kobieta przyzwyczajona do wygód i łatwego życia oraz ciągłych przygód, rozpoczyna nowe życie. Jest nim rola żony. Jak się pewnie również domyślacie, to także nie przyszło jej łatwo.

Jak to zwykle bywa z Becky, nigdy nie jest nudno. Tak też w tej historii nie obyło się bez przygód. Bo jak to zwykle bywa. nasza bohaterka uwielbia wszystko ulepszać. Zawsze stara się wszystko zrobić jak najlepiej. Niestety bywa zapominalska I często nie pomyśli o tym by poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. A jak to w takich sytuacjach bywa: wpada w tarapaty.

Istotnie, z nią nie sposób się nudzić. W dodatku pojawia się tu tez jej siostra. Nie dość, że dziewczyna musi poradzić sobie z problemami, które w większości sama namnożyła, a także z emocjami związanymi ze sprawami rodzinnymi. Ale tym co tu górowało, to z pewnością osobowość Becky. Ta szalona i spontaniczna kobietka, nie boi się wyzwań. A przez swoje decyzje nieraz jest zmuszona polegać na pomocy innych.

Z kolei jej siostra to totalne przeciwieństwo.  Nie wydaje aż tyle pieniędzy, jest bardziej rozsądna i poukładana. Choc później jej osobowość daje się we znaki. A przynajmniej ja uważałam, że przesadza ona w pewnych kwestiach. Zetknięcie tych dwóch odmiennych światów było wprost niezwykłe. Zwłaszcza zachowanie Becky było nietypowym. Przyznać muszę, iż ta relacja bardzo ją zmieniła. Jak? Nie zdradzę! Musicie się sami przekonać.

Nie wiem czy już wcześniej wspominałam o tym, a jeśli tak, to trudno, powtórzę się. Podoba mi się sposób wydania książek tej autorki przez owe wydawnictwo. Otóż,maja one w sobie nutkę stylu retro, ale wyjątkowo nie przeszkadza mi to. W dodatku ciekawym jest to, że wszystkie są ze sobą spójne. Stojąc razem na półce tworzą nie tylko ładna całość, ale widać na pierwszy rzut oka, iż są ze sobą w jakiś sposób związane. Brakuje jedynie pewnego uporządkowania, w jakiej kolejności powinno się je czytać. 

Książka zdecydowanie trzyma poziom. Zdecydowanie jeszcze bardziej zachęca do autorki. Nie brak tu śmiechu, przedziwnych sytuacji czy także wielu emocji. Jest to z pewnością historia, do której się wraca, a także poleca przyjaciółce na relaks wieczorem.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

Komentarze

 1. Marzę o tej książce. Sophie Kinsella fajnie pisze. Już się nie mogę doczekać, tej książki.

  Pozdrawiam.
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com
  @misskatherinesblog

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)