Łza- Lauren KateTytuł: Łza
Autor: Lauren Kate
Seria: Łza
Wydawnictwo: Galeria książki
Gatunek: Fantasy, Romans, Paranormal romance, Młodzieżowa
Ilość stron: 416
O czym to jest?:
Eureka straciła niedawno matkę w tragicznym wypadku. Stara się pozbierać po tym wydarzeniu, a we wszystkim pomaga jej ojciec, jego druga żona i ich dzieci oraz przyjaciele dziewczyny - Cat i Brooks. W międzyczasie poznaje ona tajemniczego chłopaka, który ma w sobie coś, co przyciąga ją do niego. Posiada on jednak pewien sekret, który musi ujawnić przed Eureką. Jednak nie ma pojęcia jak to zrobić. We wszystkim ważną rolę odgrywa też spadek jaki matka pozostawiła Eurece. Tajemnicza księga czy medalion, co ma większy wpływ na rozwój historii?
Moje refleksje :
Książka przyciąga jak magnes. Zdecydowanie sama historia porywa swoją oryginalnością i dynamiką. Zawiera w sobie tyle ciekawych wątków, jak i postaci, że czytanie naprawdę sprawia ogromną przyjemność. Moja przyjaciółka właśnie od tej historii rozpoczęła swoją wielka przygodę z czytaniem, Świadczy to tylko o ogromnym majstersztyku jakiego dokonała autorka. Wielowątkowość wcale nie zakłóciła łatwości czytania, a sama historia jest fascynująca i zapada w pamięć na naprawdę długo. Czytałam ją ponad rok temu i pamiętam prawie każda sytuację z jej fabuły. Sami bohaterowie są wykreowani wprost idealnie. Czytając mamy pełen ogląd na charaktery i upodobania poszczególnych postaci. Myślę, że jest to jedna z moich ulubionych książek. 
 
Ocena: 10/10
Seria „Łza”
1.Łza

Komentarze

 1. Przyznam szczerze, że dla mnie chyba zbyt utarty schemat. Oczywiście, nie skreślam jej, ale mam wrażenie, że czytam opis książki, która już dawno temu była i jest. Nie przeczę że jest oryginalna, ale też odrobinkę boję się, że jest to historia taka sama, jak milion innych z gatunku paranormal romance.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka hipnotyzuje, opis ciekawi, ale póki co mam już chyba tysiąc młodzieżówek do przeczytania. Choć nie ukrywam, że z miłą chęcią natknęłabym się na nią w bibliotece i wypożyczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate nie zachwyciła mnie serią o Upadłych, więc na razie trzymam się z daleka od jej książek :).

  OdpowiedzUsuń
 4. "Łza" bardzo mi się podobała i teraz czekam,aż w bibliotece znajdę drugą część ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomimo takiej opinii i oceny, jakoś nie mogę przekonać się do tej książki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie też jakoś nie ciągnie do tej książki. Chyba już powoli wyrastam z takich lektur...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie miałam okazji poznać tej autorki, może kiedyś to zmienię, szczególnie, że tak wysoko oceniłaś tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moze jak skończy czytać książki które ostatnio wybrałem wezmę się za tą:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś podobnego już czytam, ale mimo wszystko kiedyś na pewno łzę przeczytam. Lubię książki młodzieżowe:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy nie czytałam, ale już od dawna chciałam. W końcu czas wyruszyć do biblioteki :P

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)