Zac & Mia- A.J.BettsTytuł: Zac & Mia
Autor: A.J.Betts
Wydawnictwo: Feeria
Gatunek: Młodzieżowa, Dramat, Young Adult, Obyczajowa
Ilość stron: 336
O czym to jest?:
Zac choruje na białaczkę. Pewnego dnia, do pokoju trafia Mia, dziewczyna o bardzo nietypowym charakterze. Mimo wielu różniących faktów, tych dwoje łączy nietypowa więź. Rozpoczynając od wiadomości przekazywanej przez pielęgniarkę, poprzez znajomość na Facebooku, ich znajomość zaczęła rozkwitać i rozwijać się w szybkim tempie. Jak potoczą się losy dwojga chorych nastolatków? Czas próby właśnie nadszedł. Należy wybierać rozsądnie i decydować czy wybierać rozumem czy emocjami.
Moje refleksje :
Książka jest przede wszystkim ogromnie nieprzewidywalna i nieszablonowa. Niesie również ze sobą masę emocji. Historia jest dość wiarygodna, mocno poruszająca i zdecydowanie inna niż wszystkie. Postaci, a w szczególności tytułowa Mia, są niebanalne i wyjątkowo mądrze przedstawione. Między bohaterami napisane zostały cudowne dialogi z lekka dozą sarkazmu i humoru. Bardzo podobało mi się podzielenie książki na trzy części: ZAC- w której narratorem jest chłopak, I- gdzie narracja należy do obojga bohaterów I MIA- w której narracja należy do dziewczyny. Książka pozostawia w sercu wiele skrajnych emocji i wspomnień. Definitywnie pokazuje ona problem białaczki w nowy, oryginalny i nietypowy sposób.

Ocena:  9/10

Komentarze

  1. Chętnie przeczytam, zapowiada się ciekawie, ciekawe czy mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z początku nie miałam ochoty na tę książkę, ale coraz bardziej się do niej przekonuję i pewnie kiedyś trafi w moje ręce :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)