Srebrzyste wizje- Anne BishopTytuł: Srebrzyste wizje
Autor: Anne Bishop
Seria: Inni tom 3
Wydawnictwo: Initium
Gatunek: Fantasy
Ilość stron: 512
O czym to jest?:
Meg Corbyn ma dziwne przeczucie. Z tego powodu poddaje się ponownemu rytuałowi przepowiedni. Jej temat to: „na co mieszkańcy Dziedzińca w Lakeside powinni uważać w ciągu następnych dwóch tygodni?” Treść owej przepowiedni jest ość niejasna i nieczytelna. Potrzeba sporej umiejętności interpretacji by ją odczytać. Czy bohaterom uda się to przed nadciągającym niebezpieczeństwem? W tej sytuacji Meg będzie musiała ryzykować życiem, a wieszczki znajdą się w poważnym zagrożeniu. Czy takie nagromadzenie kłopotów, może skutkować happy endem? Przekonajmy się...
Moje refleksje :
Serię tą zaczynałam od ostatniego tomu. Cóż, tak wyszło... Jednak nie było to złe rozwiązanie. Mimo iż troszkę ciężko było mi odnaleźć się w świecie wykreowanym przez autorkę. Początkowo przez to prędkość mojego czytania była porównywalna do żółwiego tempa. Jednak po jakimś czasie wszystko się rozkręciło. Co prawda wielu rzeczy musiałam się domyślić i do tej poru nie jestem pewna czy moje mniemanie było słuszne, jest to jednak świetna motywacja do zakupienia poprzednich dwóch części i dogłębnego poznania tej historii. Bardzo mi się podobała idea świata ludzi, innych, wieszczek. Pomysł na sam przebieg przepowiedni, to że zagrażają życiu, a wieszczka sama nie pamięta tej historii, było genialnym posunięciem. Wydarzenia były bardzo ciekawie skonstruowane, świetnie zbudowane napięcie tylko podsycało chęć zaglądania do książki. Bohaterowie okazali się bardzo tajemniczy i często nieprzewidywani, a momentami wykazywani się górnolotnym sarkazmem. Polecam zatem tę część Innych, tym, którzy jej nie czytali, a w szczególności fanom tej serii.

Ocena: 8/10
Seria „ Inni”
1. Pisane szkarłatem
2. Morerstwo wron
3. Srebrzyste wizje


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Initium
http://www.initium.pl/

Komentarze

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale mam nadzieję, że się to za niedługo zmieni, bo dużo osób mówi o tej książce bardzo dobrze :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem przekonana, co do tej książki. Chyba ją sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Pisane szkarłatem" to prawdopodobnie jedyna seria Anne Bishop, która mi się podoba. Mam w planach kupienie trzeciej części, ale dopiero, gdy znajdę ją gdzieś po przecenie, bo mimo wszystko nie uznaję tej serii za wartej wydania 40 złotych na tom. (Stąd pierwszą część dostałam, a drugą kupiłam w antykwariacie za 18 zł)

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorkę kojarzę, jednak nie miałam styczności z jej książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile to ja razy próbowałam przeczytać Bishop, ile to razy chciałam poznać jej styl i podobno ten niepowtarzalny klimat, ale zawsze coś mnie odciągało...

  http://leonzabookowiec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie mój typ. Wolę troszkę lżejsze książki ;).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)