Śmiertelna gra- Michael MarshallTytuł: Śmiertelna gra
Autor: Michael Marshall
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Thriller
Ilość stron: 432
O czym to jest?:
Bill Moore wiedzie bardzo spokojne życie. Udane małżeństwo, piękny dom oraz dobra praca, w której pnie się po szczeblach kariery. Źle byłoby, gdyby coś to zniszczyło. Jednak tak się dzieje. Stopniowo zmiany w życiu bohatera są małe. Początkowo ktoś wysyła e-maile z jego konta czy zamawia książkę na jego adres. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy żona znajduje na laptopie nagie zdjęcia jego koleżanki, których on nie wykonał. W międzyczasie poznaje tajemniczą barmankę, u której spędza noc. W dodatku ktoś przez cały czas zostawia mu kartki ze słowem : MODYFIKOWANY. Żona znika, życie się zmienia, nikomu nie można ufać. Kto tak naprawdę okaże się jego przyjacielem w tej sytuacji?
Moje refleksje :
Do tej historii podeszłam z wielkim entuzjazmem, gdyż dawno już nie czytałam jakiejś powieści grozy. Fabuła jest tu bardzo wyszukana, gdyż ciężko jest przewidzieć zakończenie. Co prawda tempo zdarzeń nie powala, choć jest ich całkiem sporo. Początek i koniec powieści naprawdę wciągają i interesują, lecz środek jest troszkę miałki i lekko nużący. Może to przez wydarzenia, a może przez styl, który niewątpliwie jest bardo lekki, miałam wrażenie iż akcja płynie gadko i lekko, a w thrillerze powinno być raczej inaczej. Mimo tego sama konstrukcja fabuły jest bardzo dobra. Autor świetnie rozplanował przedstawienie czytelnikowi poszczególnych faktów, oraz nadał utworowi swoisty kryminalny wydźwięk. Bohaterowie, jacy przewijają się w „Śmiertelnej grze”, są bardzo charakterystyczni i bardzo oryginalni. Każda ma swoją odrębną historię, bagaż doświadczeń i masę tajemnic. Co do samego tytułu, to początkowo w ogóle mi się ie podobał, wydawał się wręcz banalny i sztuczny. Jednak po poznaniu zakończenia, doskonale rozumiem go, choć dużo bardziej podoba mi się jego oryginalna wersja : Killer move. Ma niesamowity wydźwięk oraz niesie ze sobą sporą dozę tajemniczości. Ogólnie całą książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Świetnie pokazuje ona potworność ludzkiej natury oraz to jak łatwo jest zrujnować czyjeś życie.

Ocena: 7/10

 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Komentarze

 1. Może bym przeczytała, ale póki co to nie za bardzo ciągni8e mnie do tej książki.
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła tej książki wydaje się być naprawdę ciekawa, rozejrzę się za nią w bibliotece przy następnej okazji. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła mnie zainteresowała, więc może kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być bardzo ciekawa, zachęciłaś mnie swoją recenzją. Kiedyś na pewno przeczytam.
  Świetna recenzja! ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być ciekawą alternatywą na deszczową, wakacyjną noc :D Lubie takie klimaty, dlatego na pewno po nią siegnę, gdy tylko skończę wszystko co sobie zaplanowałam na najbliższy miesiąc :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po thrillery sięgam bardzo rzadko, a gdy już mam jakiś w dłoniach to po przeczytaniu okazuje się bardziej dramatem niż thrillerem ;) "Śmiertelna gra" wydaje się nawet interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 7. zapisalam sobie ten tytuł, bo opis jest interesujący :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)