Fantazje i koszmary- Melissa MarrTytuł: Fantazje i koszmary
Autor: Melissa Marr
Wydawnictwo: Relika
Gatunek: Fantasy, Thriller
Ilość stron: 292
O czym to jest?:
Opowiadania zawarte w tej książce, zahaczają o wiele wątków fantastyki, m.in. wampiry, wróżki czy zmiennokształtni. Każde dzieje się w świecie realnym, w który wplecione są elementy nadnaturalne.
Moje refleksje :
Po raz pierwszy mam styczność ze zbiorem opowiadań fantasy. Byłam lekko zdziwiona jak łatwo było mi przenieść się z jednej historii do drugiej. Styl autorki okazał się dla mnie dość przystępny i czytało się w miarę szybko mimo małej czcionki tekstu. Opowiadania różniły się od siebie nie tylko tematyką ,jak i długością. Zdarzały się takie na jedną kartkę, a i takie na 80 stron. Oczywiście pod względem jakości było różnie. I o dziwo, według mnie dużo lepsze i ciekawsze były te krótsze. Mimo iż nie zdążyłam dobrze poznać bohaterów, to udało mi się wczuć w akcję i dobrze ją zapamiętać. Autorka, świetnie nadała tajemniczy klimat powieści. Jest to zatem idealna książka na późny wieczór. Poza tym sama okładka jest przepiękna! Idealnie oddaje charakter książki. Polecam! 

Ocena: 7/10 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Replika
http://www.replika.eu/

lubimyczytac.pl
granice.pl
empik.com
matras.pl


Komentarze

 1. Nie lubię małej czcionki, męczy moje oczy, ale chętnie poznałabym zbiorek opowiadań opatrzony tak ładną okładką, cieszę się, że Ci się podobało :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama nie wiem. Nie przepadam za opowiadaniami, ale te mnie kuszą :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Królową lata" i kontynuacje i seria bardzo mi się podobała. Dlatego też liczę, że te opowiadania będą ciekawe, choć słyszałam wiele niepochlebnych opinii.
  www.parzydelka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Z opowiadaniami zetknęłam się do tej pory dwa razy. Jestem nieprzyzwyczajona do tej formy, ale zdaję sobie sprawę, ile niosą możliwości. Okładka jest śliczna i zachęca do zajrzenia do środka ;) tematyka jak najbardziej mi odpowiada, lubię fantastykę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jeszcze nie czytałam takiego zbioru opowiadań, ale to może być coś bardzo ciekawego. Chętnie przeczytam tą książkę, bo już sama okładka mnie do niej zachęca :)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna okładka :) Przeczytam na pewno.
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)