Dziewczyna ognia i cierni - Rae Carson

Tytuł: Dziewczyna ognia i cierni
Autor: Rae Carson
Seria: Trylogia ognia i cierni
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Fantasy, Młodzieżowa, Young Adult
Ilość stron: 416
O czym to jest?:
Raz na sto lat rodzi się osoba wybrana przez Boga. Ma ona umieszczony w swoim pępku diament. Taka osobą jest Elisa. Jedna z dwóch księżniczek pewnego królestwa. Zostaje ona wydana za mąż za ogromnie przystojnego Alejandra, co jest jednym z powodów zazdrości jej siostry Alodii. Dodatkowo Elisa to dość puszysta nastolatka, więc przysparza jej to kolejnych problemów. Po ceremonii zaślubin, para małżonków udaje się w podroż do królestwa chłopaka. W czasie przemieszczania się napotykają oni na pierwsze problemy. Gdy docierają na miejsce Elisa nie zostaje przedstawiona właściwie, a w biegu kolejnych zdarzeń musi walczyć o przeżycie. Dowiaduje się też iż przez całe życie była oszukiwana.
Moje refleksje :
Genialna, intrygująca, tajemnicza, fascynująca, wciągająca! Ta książka spełnia wszystkie te kryteria. Przede wszystkim wydarzenia są tak skonstruowane, że przyciągają i nie chcą wypuścić ze swoich sideł. Zaskakująca fabuła i wielowątkowość pociąga za sobą każdego kto tylko zacznie czytać. Am styl jest dość łatwy i przyjemny, problemy mogą tylko sprawiać nietypowe imiona bohaterów czy nazwy królestw. Bohaterowie są niejednolici i bardzo tajemniczy. Prawie do samego końca nie miałam pewności kto jest postacią pozytywną, a kto negatywną. Podczas czytania towarzyszyły mi też skrajnie różne emocje: radość, szok czy współczucie. Niesamowicie pokazane zostały problemy osoby otyłej i jej kompleksy względem otoczenia. Bohaterka przez całą tę historię ogromnie się zmieniła. Z osoby przyzwyczajonej do wygód i królewskiego życia, przeistoczyła się w silną i rozsądna nastolatkę umiejącą stawić czoło wojnie. Występuje tu też wątek romantyczny. Jest on jednak tak delikatnie wpleciony, iż nie zakłóca głównego wątku związanego z intrygami i wojną. Całość czyta się bardzo przyjemnie i szybko mimo sporej ilości stron. Już oczekuję wydania kolnego tomu trylogii.

Ocena: 8/10
Seria „Trylogia ognia i cierni”
1. Dziewczyna ognia i cierni
2. Płonąca korona


 Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/


Komentarze

 1. jestem zachwycona tą książką, u mnie recenzja pojawi się w najbliższym tygodniu :)
  świetnie napisana, podobał mi się styl i język, podobało mi się tłumaczenie i historia
  wszystko mi się podobało <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio tak wiele słyszę o tej książce i zdecydowanie muszę sięgnąć. Bardzo lubię takie książki i myślę, że przypadnie mi do gustu.


  mianigralibro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w trakcie lektury tej książki i jak na razie jest całkiem spoko - może nie wyśmienicie, ale bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo kusisz, będę miała na uwadze tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam kilka recenzji tej książki i nie każda była pozytywna. Na razie wstrzymam się z wydaniem osądu, czy jest warta mojego wolnego czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo, tak wysoka ocena i twoja recenzja mnie przekonują:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również jestem zachwycona tą powieścią :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka całkiem fajna, ale irytowały mnie imiona rodem z brazylijskiej telenoweli :) pozdrawiam i zapraszam do siebie www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam, ale dzięki recenzji dopisałam sobie do listy :P


  Obserwuję! : )
  http://bookocholic.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że podoba Ci się, ponieważ czeka na mojej półce i na pewno w najbliższym czasie przeczytam ją :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam już jedną recenzję, również pozytywną, ale dopiero Twoja przekonała mnie na 100%, że muszę przeczytać tę książkę. A jak jest delikatny wątek miłosny, to super. Miałam z takim do czynienia w ''Czerwonej Królowej'' i bardzo fajnie mi się czytało ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)