Cinder i Ella - Kelly Oram


Tytuł:  Cinder i Ella
Autor: Kelly Oram
Seria: Cinder i Ella tom 1
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Gatunek: Młodzieżowa
Ilość stron: 344
O czym to jest?:
Niespełna rok temu osiemnastoletnia Ella uległa tragicznemu wypadkowi, w którym zginęła jej mama, a ona sama odniosła bardzo poważne obrażenia. Powrót do zdrowia jest trudny, dlatego dziewczyna trafia pod opiekę dawno niewidzianego ojca i jego nowej rodziny… na drugim końcu kraju! [za którą szczerze nie przepada!] Teraz Ella musi musi przekonać innych, że potrafi żyć samodzielnie…. i po dłuższej przerwie ponownie nawiązuje kontakt z kimś, kto jako jedyny jest gotów jej pomóc… I bardzo wiele dla niej znaczy… Anonimowy przyjaciel poznany na blogu. Cinder. (lubimyczytac.pl)

Moje refleksje: 
Dziewczyny, która z nas jako mała dziewczynka nie marzyła o księciu z bajki? Takim, który przyjechałby na białym koniu, w lśniącej zbroi i sprawił że wszystkie problemy znikną w jednej sekundzie?  No dobra, część z nas nadal marzy. Ale równie dobrze wiemy, że są to bajki i fantazje, które się nie spełnią. Poza tym realne życie jest o wiele bardziej zaskakujące. Ale wracając do książki, to właśnie ona wprowadza nas w iście bajkowy klimat relacji między dwojgiem młodych ludzi

Przyznać muszę, że książka nieraz mnie zaskoczyła. Autorka pisząc ją, mogła bardzo łatwo popaść w banał i stworzyć historię jakich już wiele na naszych półkach. Bardzo realistycznie i boleśnie przedstawiony jest przykładowo powrót do dziewczyny. Nieraz widzimy jej upadki, w dodatku towarzyszące jej załamanie z powodu utraty ukochanej bliskiej osoby sprawia żę dziewczyna jest nie tylko zagubiona ale i zdemotywowana. Co gorsza trafia do miejsca w którym jest niechciana. Czy mogło być jeszcze gorzej? Pomimo tak wielu negatywów, dziewczyna walczy o swoje i stara się uzyskać autonomię. Jednak to właśnie Cinder jak się okazuje jest lekarstwem na wszystkie smutki i niepowodzenia. Razem rysują piękną historię, która niejedna z kobietek choć w czesci chciałaby przeżyć.

To Ella jest tą, która potrzebuje wybawienia. I wtedy na jej drodze staje tajemniczy Cinder. Jak skończy się ta znajomość? Ja wam nie zdradzę, ale wiem jedno, warto poświęcić czas by się przekonać. Zwłaszcza że książka powoduje, iż miłe ciepełko pojawia się w serduszku czytającego. A co jeszcze ważne, uświadamia jak łatwo możemy kogoś zranić.

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Publicat

Komentarze

  1. Myślę,że poświęcę tej książce trochę więcej uwagi.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna, wzruszająca, mądra książka. Czy trzeba coś więcej dodawać? Nie sądzę, myślę że trzeba ją przeczytać. Ja nie mogę doczekać się kolejnego tomu i dalszych losów bohaterów :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)