Serce z popiołu- Kathrin Lange


Tytuł: Serce z popiołu
Autor: Kathrin Lange
Seria:Serce ze szkła tom 3
Wydawnictwo: Muza
Gatunek: Thriller, Romans, Fantasy Young Adult, Paranormal
Ilość stron: 416
O czym to jest?:
Charlie żyje. Nikt w to jeszcze nie potrafi uwierzyć. Osoba, której śmierć była sprawcą wszystkich  dotychczasowych zdarzeń, nagle pojawia się jakby nigdy nic. Wydawałoby się, że teraz problemy Davida znikną jak sen. Nie musi się on już obwiniać o zabicie dziewczyny. Mogą żyć z Julie szczęśliwie. Czy aby na pewno? Charlie pragnie za wszelką cenę odzyskać ukochanego. Czy jej się to uda? Do czego posunie się dziewczyna? I jaka w tym wszystkim jest rola klątwa Madeline? 

Moje refleksje: 
Na zakończenie tej serii czekałam z utęsknieniem. Od pierwszego tomu ogromnie spodobała mi się ta historia i sposób jej przedstawienia, więc byłam ogromnie ciekawa, jak to wszystko się zakończy. I oto nadszedł dzień, w którym zabrałam się z czytanie!

Od samego początku, jesteśmy tu atakowani akcją całkowicie odwróconą od pierwowzoru. Wszystko się zmieniło od pierwszej części. I już na początku jesteśmy trzymani w wielkim napięciu, bo w zasadzie nie wiadomo co się wydarzy. Ni stąd ni zowąd pojawia się Charlie, która wywraca wszystko do góry nogami. I tak, bohaterowie, podobnie jak i czytelnicy, starają się odnaleźć w nowej sytuacji, co w zasadzie jest bardzo dobrze przedstawione. Ład i porządek w opisywaniu akcji tylko w tym pomagał. '

Niestety później wszystko się zepsuło. Do akcji zaczęły dochodzić informacje z poprzednich tomów, które nią tylko wprowadziły chaos ale i także lekko mnie pogubiły. Nie będę ukrywać, że były fakty, których nie pamiętałam po czasie od czytania tomu pierwszego, ale uważam, że powinno być to lekko uwzględnione w fabule. Co prawda na samym końcu, całość była podsumowana, ale to dopiero na końcu. Tymczasem, przez większość książki, domyślałam się bądź grzebałam w pamięci w poszukiwaniu informacji. Ale dało się to wytrzymać.

Pomówmy jednak o tym co w zasadzie działo się w fabule. Wiemy że Charlie wróciła. I w zasadzie wszystko kręci się wokół tego. Tak, wszystkie wydarzenia. Wydaje się nudne? Początkowo wcale takie nie jest. Wydarzenia rozwijają się miarowo, a całość naprawdę jest spójna i logiczna. Jednak po czasie zaczynało mnie nudzić. Na szczęście, autorka zaczęła do fabuły wplatać informacje z poprzednich części. W jaki sposób, już pisałam. Jednak seria potrzebowała takiego połączenia i podsumowania wszystkiego co się tam wydarzyło. A samo zakończenie było wprost osłupiające. Spodziewałam się różnych rzeczy, ale to czym autorka m nie zaskoczyła, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. To było całkowicie szokujące! Warto dotrwać do końca by dowiedzieć się DLACZEGO.

Nie mogę tu nie wspomnieć o bohaterach. Jeśłi chodzi o Juli to mam do niej nadal taki sam neutralny, lekko pozytywny stosunek. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Z kolei David objawił mi się tu negatywnie. Przeszkadzało mi że przez pewien czas odstawił Juli na drugi plan po tym wszystkim co dla niego zrobiła, a także źle zadziałały na mnie pewne słowa, które skierował do dziewczyny. Wiadomo, był pod wpływem różnych czynników w ogromnym szoku, ale to nie tłumaczy wszystkiego. W głównej mierze jego zachowanie oceniam jako okrutne względem Juli.

W tej części, również jak w poprzednich, ogromnie nie podoba mi się okładka. Jest zbyt cukierkowa, zbyt słodka, zbyt urocza. Całkowicie nie pasuje do fabuły. Plusem jest to, że wszystkie trzy tomy ze sobą współgrają i zachowane są w podobnej kolorystyce i stylistyce. Za to wielki plus.

Książka świetnie podsumowuje tę historię. Trzyma w napięciu, zadziwia, a także sprawia, iż czytanie jest prawdziwą przyjemnością. Owszem, wdarło się tu troszkę chaosu, ale przy większym skupieniu, da się to wszystko ogarnąć. Dlatego, wszyscy ci, którzy polubili poprzednie tomy, powinni jak najszybciej zabrać się za ostatni.

Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuje wydawnictwu Muza 
muza.com.pl

Komentarze

 1. Nie czytałam żadnego z tomów. Trochęc iężko mi powiedzieć, czy chciałabym przeczytać XD.
  Ale zobaczymy.
  Jeśli trafi w moje ręce pierwsza część, to czemu nie?
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. bajkowa okładka :) chciałabym przeczytać tę książkę :D obawiałam się, że nie przypadnie mi do gustu, ale skoro trzyma w napięciu to chętnie spróbuję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Leży u mnie na półce od paru miesięcy i czeka na swoją kolej, a ja jakoś wciąż nie mogę się zabrać za jej dokończenie. Niestety nie zostałam wielką fanką serii.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)