Królik iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych -Patricia Geis


Tytuł: Królik iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych
Autor: Patricia Geis
Wydawnictwo: IUVI
Gatunek: Dziecięca, Rozrywka
Ilość stron: 34
O czym to jest?:
Każde dziecko wprost uwielbia się bawić. A jeśli połączyć to z ciekawą książką? Przyjemne z pożytecznym, prawda? Dlatego pojawiła się ta oto publikacja. Królik iluzjonista przedstawia najmłodszym sposób na miłe spędzenie czasu. Na każdej stronie jest nowa sztuczka magiczna, która zachwyci każdego czytelnika swoimi efektami.  

Moje refleksje: 
Książka ta, trafiła do mnie zupełnym przypadkiem. Ale okazała się na tyle ciekawa, iż postanowiłam się z nią zapoznać bliżej. I okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem.

W środku jest ponad 25 przeróżnych iluzji, przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Ale czy są one interesujące? Zacznijmy od początku. Jeśli chodzi o łatwość wykonywania zadań, jest ona dość przystępna dla młodego czytelnika. I choć momentami miałam problemy z wykonaniem niektórych poleceń, to później okazywało się, iż było to efektem mojego niedokładnego czytania. Jestem jednak pewna iż młodsi odbiorcy będą w stanie zrozumieć o co chodziło autorce. A jeśli nie, to z pewnością przy pomocy opiekunów się to uda.

Niestety nie zachwyciła mnie tutaj komplikacja owych zadań stworzonych przez Panią Patricię. Otóż większość z tych, która została tu przestawiona, była mi znana. Co prawda w innej postaci, ale ogólna ich zasada była mi jasna. Nie było więc dla mnie niespodzianką to, jaki był efekt danej iluzji. Spowodowane to jest tym, iż jako dziecko, bardzo lubiłam takowe zabawy, więc wiele ich swego czasu poznałam. Myślę jednak, iż odbiorcy w wieku mniej więcej 8-12 lat będą zachwyceni tego typu rozrywką.

Ogromnym plusem tej publikacji jest niewątpliwe strona graficzna książki. Ilustracje są nie tylko bardzo dokładne, ale i miłe dla oka. Dodatkowo piękne i wyraziste kolory, tylko podbijają ten efekt. Poza tym papier, z jakiego jest to wykonane, nie tylko jest idealnie śliski i twardy ale i pięknie pachnie. Tak, dokładnie. Zwykle takowe duże książki dla dzieci mają swój charakterystyczny zapach. I tak jest też w tym przypadku. Twarda okładka, dobrze sklejone strony, odpowiednie ilustracje. Technicznie, książka jest idealna.


Jednym słowem książka bardzo mi się podobała. Już wiem, iż jeśli będę wybierała się na urodziny młodszego kuzynostwa, czy podobną rodzinną imprezę, pewnie nieraz zakupię tę książkę w prezencie młodszym dzieciom. Będę dzięki temu pewna że zajrzą do niej nie jeden raz.   

Ocena: 8/10Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI

Komentarze

  1. Ciekawa jestem strony graficznej, ale także sam tytuł wzbudza uśmiech. Zapowiada się interesująca publikacja dla najmłodszych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że ilustracje są cudowne.
    Pozdrawiam,
    Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)