PRZEDPREMIEROWO Między światami. Moje życie i historia w Iranie- Roxana Saberi

Tytuł: Między światami. Moje życie i niewola w Iranie
Autor: Roxana Saberi
Wydawnictwo: SQN
Gatunek: Na faktach
Ilość stron : 384
Premiera : 23 września 2015
O czym to jest?:
Roxana Saberi to amerykańska dziennikarka od jakiegoś czasu przebywająca w Iranie. Zajmuje się pisaniem książki o tym kraju, jego mieszkańcach czy kulturze. Zostaje ona jednak aresztowana za rzekomą działalność spiskową na niekorzyść Iranu. Trafia do okrutnego więzienia Evin, gdzie musi sobie poradzić w nowych warunkach i stawić czoła nowym problemom. Jej problem trafia na scenę międzynarodową i ludzie z całego świata pragną jej wolności. Włącza się w to także Barack Obama
Moje refleksje :
Nie spodziewałam się tego, co mnie czekało w tej książce. Przewidywałam historię, która będzie jedyna w swoim rodzaju i przede wszystkim oryginalna. Zaskoczyło mnie jednak to, z jaką precyzją autorka opisała wszystkie wydarzenia. Wszystkie były poparte datami, więc mogłam sobie to idealnie umiejscowić w czasie. Co mnie zaciekawiło, to fakt, iż mimo połączenia wieści politycznych z tymi biograficznymi autorki, nie czułam się znudzona. Wręcz przeciwnie, były one sobą idealnie poprzeplatane i tworzyły bardzo spójną całość. Z reguły nie interesuję się polityką, jednak w tym przypadku przedstawienie tego tematu okazało się przystępne. Co do akcji to muszę przyznać, że jest bardzo ciekawie prowadzona, a w miarę czytania zainteresowanie książką stale rośnie. Sama bohaterka jest bardzo ciekawą postacią, która potrafiła zaciekawić swoją osobowością. Jej historia niejednokrotnie mnie szokowała, a czytając pewne fragmenty wiele razy denerwowałam się z powodu zachowania śledczych przeprowadzających jej przesłuchanie. Bardzo nie podobało mi się to, jak się zachowywali i w pewnym stopniu uświadomiło mi to, jak w obecnych czasach ludzie są traktowani w krajach islamskich. Książka idealnie pokazuje jak łatwo, możemy zostać wplątani w coś, czego nie jesteśmy winni i jak ciężko jest się z nich wyplątać. W życiu nie wolno ufać każdemu. Ale czy i nasi bliscy zawsze są warci zaufania?

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu SQN
 http://www.wsqn.pl/ 

Komentarze

 1. Właśnie czytam ;D również jestem zadowolona z lektury.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być ciekawa, szczególnie zainteresowała mnie otoczka polityczna i wątek dziennikarski. To na pewno inna pozycja od tych, które zazwyczaj są prezentowane na blogach. Inna, czyli warta sprawdzenia :)

  www.dosc-powaznie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo muszę po nią koniecznie sięgnąć !! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie! Ostatnio coraz bardziej interesują mnie takie książki.
  Pozdrawiam ;) /http://ksiazkowe-tajemnice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę ją przeczytać
  Zaciekawiła mnie bardzo =)

  http://malinowaczekoladka98.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)