Moje serce należy do ciebie- Alessio Puelo


Tytuł: Moje serce należy do ciebie
Autor: Alessio Puleo
Wydawnictwo: Akurat
Gatunek: Romans, Młodzieżowa, Young Adult, 
Ilość stron: 384
O czym to jest?:
18-letnia Ylenia przenosi się do Włoch. Musi dołączyć do nowej klasy i nowych znajomych oraz kontynuować naukę do egzaminów kończących szkołę średnią. Poznaje tam Alexa- chłopaka który jest nią zauroczony od pierwszego ich spotkania. Stara się on zwrócić jej uwagę każdym  możliwym sposobem. Dziewczyna jednak ma pewną ważną tajemnicę. Z tego powodu stara się trzymać chłopka na dystans, by mniej cierpiał. Uczucie staje się jednak silniejsze niż dwoje nastolatków mogłoby sądzić. Ich losy są bardzo niepewne, ale para stara się stanąć na wysokości zadania i przezwyciężyć na przekór losowi.

Moje refleksje: 
Książka intrygowała mnie od samego początku swoim tytułem. Byłam bardzo ciekawa tego jak potoczą się losy bohaterów. Niestety już na wstępie muszę poradzić wszystkim zainteresowanym tą książką. Nie czytajcie opisu na końcu! Można się z niego domyślić kilku ważnych kwestii związanych z jej treścią.

A fabuła jest w gruncie rzeczy ciekawa, mimo że przedstawia bardzo popularny dla młodzieżówek typ historii. Autor rozpoczął ją na tyle ciekawie, że uznałam iż książka ma spory potencjał. I faktycznie przez pierwsze kilka rozdziałów byłam nią ogromnie zainteresowana. Wiadomo, nowe okoliczności, bohaterowie skutkują ciekawością czytelnika :) Niestety z biegiem stron wszystko zaczęło się sypać. Powoli nudziła mnie monotonność zdarzeń i lekka trywialność wszystkich rozmów.

 Lekko się to zmieniło kiedy Alex i Ylenia się spotkali, co swoją drogą nastąpiło sporo później niż się spodziewałam. Od tego momentu moje zainteresowane znowu wzrosło. Niestety nie trwało to długo, gdyż zdarzenia, choć nie były już monotonne to trochę zbyt przewidywalne i momentami wręcz śmieszne. Jako że czytałam o swoich rówieśnikach, ciężko było mi uwierzyć iż mogą oni zachowywać się tak lekkomyślnie i momentami wręcz idiotycznie.

Poza tymi dość znaczącymi wadami, jak już wspomniałam książka momentami naprawdę była interesująca. I choć jej zakończenie było dla mnie oczywiste praktycznie już od samego początku, to jego forma kompletnie mnie rozłożyła. Mimo tego pozostał mi po tej historii pewien niesmak. Może zwyczajnie jestem na nią za stara. :D

Jeśli chodzi o bohaterów, to mam co do nich neutralny stosunek. Jak już wspomniałam ich zachowania faktycznie były momentami irracjonalne, ale zdarzały się też te, dzięki którym uwydatniały się ich wartościowe cechy. Zdecydowanie moją ulubiona postacią jest Alex, ale to głownie przez wzgląd na wydarzenia z zakończenia "Moje serce należy do ciebie". Ale nie tylko. Już wcześniej chłopak dowiódł, że jest naprawdę wartościowym człowiekiem, mimo iż czasem popełnia pewne błędy. Ale kto ich nie popełnia?

Ogólnie to cała ta historia przypomina mi pewien bardzo popularny film młodzieżowy, ale nie zdradzę wam jaki. Wtedy z pewnością odgadniecie jej zakończenie. :) Książka według mnie idealnie nadaje się dla czytelników w wieku ok 14-16 lat. Z pewnością docenią wysiłki i starania autora. Z kolei starsi czytelnicy, podobnie jak ja mogą być zmęczeni tak popularnymi wątkami literackimi.
Ocena: 6/10 


Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Akurat

https://www.facebook.com/wydawnictwoakurat/

Komentarze

  1. Z jednej strony jestem ciekawa tej książki, ale boję się tej monotoniczności i przewidywalności, o której wspominasz. Ponadto obawiam się tego, że tak jak Ty jestem ociupinkę za stara na taką powieść :D Może gdybym miała te 16 lat to bardziej bym się zainteresowała tą pozycją, choć pewnie jeśli będzie w bibliotece to po nią sięgnę, ale nie będę na nią jakoś specjalnie polować ;)
    Z perspektywy czytelnika

    OdpowiedzUsuń
  2. W sumie nie nie wiem czy brać się za tę książkę. Coś mnie od niej odpycha. Ale jedno jest pewne: to nie okładka!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)