Diabelskie maszyny- Cassandra Clare (trylogia)Tytuł: Mechaniczny anioł, Mechaniczny książę, Mechaniczna księżniczka
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Gatunek: Fantasy, Romans, Paranormal romance, Młodzieżowa
 Ilość stron: Mechaniczny anioł - 480, Mechaniczny książę - 494, Mechaniczna księżniczka - 544
O czym to jest?:
    Tessa Gray podróżuje z Nowego Jorku do Londynu do swojego brata Nathaniela. Jednak w umówionym miejscu zamiast niego pojawiają się dwie kobiety twierdzące iz są tu na jego prośbę.Tak Tessa staje się  więźniem Mrocznych Sióstr. Podczas tego pobytu odkrywa  ona w sobie niesamowitą właściwość- potrafi zmienić się w daną osobę mając w dłoniach przedmiot należący uprzednio do tej właśnie osoby. mroczne Siostry Twierdzą też iż ta umiejętność bardzo podoba się jej przyszłemu mężowi -Mistrzowi, o którym dziewczyna nie ma bladego pojęcia Wkrótce z opresji ratuje ją przystojny Will Herondale i James Carstairs. Trafia ona do Instytutu i dowiaduje się o istnieniu magicznego świata. Domownicy obiecują jej pomoc w odnalezieniu brata co sprowadza na ich kolejne kłopoty. (Spoiler!) W drugiej części Mistrz nadal próbuje schwytać Tessę. Dziewczyna zaczyna przejawiać głębsze uczucia względem Jema i stara się pozbierać po zdradzie zadanej przez brata. W tym samym czasie  jeden z członków Rady stara się przejąć władzę nad Instytutem. Jednym słowem dzieje się!
W trzeciej części istoty Skonstruowane przez Mortmaina rozpoczynają walkę z Nocnymi Łowcami. mężczyzna porywa Tessę i choć Charlotte- prowadząca Instytut, podejrzewa gdzie się ukrył, nikt z członków Rady nie chce pomóc jej w odnalezieniu dziewczyny. Jak bohaterowie poradzą sobie z tym problemem?
Moje refleksje:
    Seria ta napisana jest odrobinę trudniejszym stylem niż Dary anioła tej autorki. Zachwyca ona jednak swoją historią i ciekawymi postaciami, które przypominają mi jednak te z wyżej wymienionej serii.Will ma identyczny charakter jak Jace, Tessa jest tak samo nieświadoma magicznego świata jak Clary i obie są w pierwszej części w tarapatach. Mimo tych podobieństw  cała seria bardzo mi się podobała, było w niej sporo walk , przemyśleń i ogromna fala emocji związanych z każdą postacią. Dzięki tej serii mam zupełnie inne spojrzenie na Cichych Braci, ich stosunek do życia i to jak się zachowują.Tak naprawdę nie wiem co jeszcze mogłabym o tej serii napisać lecz jestem pewna, iż spodoba się ona każdemu, bez względu na wiek, a w szczególności pokochają ja fani Darów anioła.

Ocena:
9/10


Komentarze

 1. Szczerze mówiąc zawsze byłam tą serią bardziej zainteresowana niż Darami Anioła, których jeszcze nie przeczytałam. Zastanawiam się tylko, czy można książki pani Clare zacząć od tej serii, czy lepiej zacząć od Darów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że jeśli przeczytasz tylko "Dary anioła" nie wpłynie to negatywnie w żaden sposób na postrzeganie tej historii. Myślę że jedną z poważniejszych zmian byłoby tylko znacznie inne postrzeganie Cichych braci. Jestem jednak prawie pewna, iż po skończeniu "Darów" sięgnęłabyś po "Diabelskie maszyny" nie chcąc rozstawać się z tym światem. Wybór należy do Ciebie i jak już wspomniałam nie ma większego znaczenia czy przeczytasz obie serie czy jedną, stanowią one dwa oddzielne byty, które tylko w małym stopniu do siebie nawiązują. Miłego czytania :)

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. W takim razie na pewno wkrótce zabiorę się za czytanie ;)

   Usuń
  3. Hej hej, to znowu ja. Muszę cię strasznie przeprosić... Pisząc poprzedni komentarz byłam tuz po przeczytaniu 5 części Darów. Teraz jednak znam treść również 6 części i twierdzę iż moja poprzednia teoria w pełni nie jest prawdziwa. Jeśli zamierzasz przeczytać tylko Dary wszystko jest ok za wyjątkiem faktu iż w 6 części jet ok 5 odniesień do akcji w Diabelskich maszynach. Faktem jest iż możesz ich nie zrozumieć lecz nie wpłynie to ogromnie na poznana przez Ciebie treść. Natomiast gdy zamierzasz zapoznać się również z Diabelskimi maszynami, należałoby przynajmniej przeczytać je przed 6 częścią. Wybór należy do Ciebie i jeszcze raz bardzo przepraszam.

   Usuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)