Ugly love- Colleen Hoover


Tytuł: Ugly love
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Gatunek: Romans, Erotyczna, New Adult,
Ilość stron: 344
Premiera : 13 kwietnia 2016
O czym to jest?:
Tate przyjeżdża do nowego miasta do pracy i do collage'u. Ma mieszkać u swojego starszego brata- Corbina, który jest pilotem. I tak dziewczyna poznaje Milesa. Chłopaka, który od początku, wywołuje w niej masę emocji. Wkrótce ich znajomość przybiera znacznie bardziej prywatnego charakteru, lecz chłopak zastrzega sobie, by Tate nie pytała o przeszłość i nie liczyła na przyszłość. Czy możliwe jest by w takiej sytuacji się nie zakochać?
Moje refleksje :
Tę książkę polecała mi moja przyjaciółka już dawno temu. I początkowo sądziłam, iż jest to typowy erotyk jakich wiele dziś na rynku. Pomyliłam się. Ta historia nie dość, że mnie zaskoczyła, to wywołała masę skrajnych emocji.

Pomysł na fabułę jest co prawda lekko oklepany. Kilka razy czytałam już o związkach, w których liczy się tylko zbliżenie, a dane osoby mają się nie zakochać. Wiadomo, jak zwykle wychodzi... Tutaj autorce udało się ciekawie poprowadzić ten wątek, w ten sposób, iż w pewnym momencie nie byłam już taka pewna czy moje przewidywani co do zakończenia są trafne. Byłam też ogromnie wkręcona w tę historię, ponieważ miała w sobie coś takiego, iż chciałam jak najszybciej wiedzieć co będzie dalej. Dlatego też przeczytałam ją jednego dnia.

Autorka świetnie budowała napięcie i wprowadzała nowe wątki. Pod tym względem panowała tu pełna płynność i spójność. Samo zakończenie było dla mnie sporym szokiem. I to wcale nie ze względu na same zdarzenia. Pierwszy raz jakiś erotyk wywołał u mnie łzy wzruszenia. Tego się kompletnie nie spodziewałam. Przez ostatnie 50 stron chlipałam i chlipałam.

Główna bohaterka, mimo iż wydawała mi się trochę łatwa, to nie wyróżniała się niczym szczególnym. I tak zazwyczaj w tego typu powieściach jest. Za to Miles był ogromnie tajemniczym i nieprzewidywalnym chłopakiem. Głównie to jego zachowania potęgowały zmienność akcji i fakt, iż w każdym momencie można było się spodziewać czegoś nieoczekiwanego.

Rekomendacja koleżanki była jak najbardziej trafna. „Ugly love” zachwyciło mnie historią, bohaterami i nieprzewidywalnością. A mój entuzjazm rośnie, bo w internecie krążą informacje o powstałym filmie!Ocena: 10/10

 Za możliwość przeczytania e-booka serdecznie dziękuje wydawnictwu Otwarte

Komentarze

 1. Mam zamiar kupić, kiedy tylko pojawi się w księgarniach <3
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę zapoznać się z nią

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm.. Ciekawa pozycja. Myślę, że się na nią skuszę, bo słyszałam o niej wiele dobrego, a Twoja recenzja tylko mnie w tym utwierdziła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam siebie i zapewne przeczytam :) Ciekawa recenzja. :) każda z takich historii jest oklepana, a za razem każda jest inna...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w trakcie czytania i póki co jest schematycznie ale czekam aż Hoover mnie zaskoczy, a wiem że potrafi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobijają mnie recenzje tej książki. Tak bardzo chcę ją przeczytać!!!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę ją mieć! Chcę zacząć czytać książkę, a nie w kółko tylko recenzje :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki Hoover i już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam "Ugly love"! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)