W sieci umysłów - James DashnerTytuł: W sieci umysłów
Autor: James Dashner
Seria: Doktryna śmierci tom 1
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Science-fiction
Ilość stron : 384
O czym to jest?:
Zaczytujemy się w świecie innym niż nasz. Tutaj ludzie spora część życia spędzają w świecie wirtualnym zwanym VirtNetem. Maja tam szansę przenieść się w czasie, czy doświadczyć przeróżnych atrakcji nie ruszając się z mieszkania, a konkretnie z trumny- urządzenia, które umożliwia przebywanie w cyberprzestrzeni. Skoro jest internet, to są i hakerzy. Jednym z nich jest Michael. Służby VirtNetu zlecają mu złapanie Kaine'a- najgorszego z hakerów, zagrażającego życiu ludzkiemu. Chłopak podejmuje się zadania, które okaże się walką na śmierć i życie, z której nie każdy wyjdzie obronną ręką.

Moje refleksje :
Czytając opis, nie spodziewałam się, że książka zawiera w sobie tak niesamowitą historię. Co prawda przypominała mi ona początkowo „Player one”, lecz im dalej zagłębiałam się w fabułę, okazywało się, iż moje poprzednie wrażenie było mylne. Autor wykreował bardzo ciekawy świat, który pomimo swojej złożoności, jest bardzo przystępny w odbiorze. Skonstruowany został tak, że cały czas czegoś nowego się dowiadujemy, przez co ciężko jest przewidzieć dalsze losy bohaterów. Jeśli już o wydarzeniach mowa, to muszę przyznać, że były one dość łatwe do ogarnięcia przez co, zrozumienie całej powieści, również okazało się bezproblemowe. Sami bohaterowie, a właściwie główny z nich- Michael, bardzo przypadł mi do gustu. :) Spodobały mi się jego przemyślenia, jak i kolejne wybory. W każdym z nich wykazał się niemałą odwaga i odpowiedzialnością. Co ważne, całość zachowana jest w bardzo przystępnej formule, która ogromnie przyspiesza tempo czytania. Rozdziały są krótkie, a i akcja nie wlecze się jak żółw, ale pędzi w zawrotnym tempie, dzięki czemu nawet nie obejrzymy się kiedy to minęły 2 godziny spędzone tylko na czytaniu. James Dashner bardzo postarał się, jeśli chodzi o pierwszy tom serii i szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać kolejnych tomów.
Ocena: 10/10
Seria „Doktryna śmiertelności”
1. W sieci umysłów
2. Reguła myśli

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ 

Komentarze

 1. Na pewno sięgnę po tę książkę, chociaż zapewne dopiero w listopadzie. Już się nie mogę doczekać :D Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła zapowiada się ciekawie, ale obawiam się że czytając książkę będę odczuwać mękę :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa seria i chętnie bym ją poznała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie dziś skończyłam ja czytać i też jestem zachwycona tą pozycją!! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się być bardzo fajna, ale jakoś nie mam na nią ochoty. Może kiedyś :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. O proszę, bardzo wysoka ocena. Powiem tak, bardzo chciałam przeczytać tę książkę, planowałam ją nawet kupić. Ale jak poznałam kilka udostępnionych rozdziałów, to zmieniłam zdanie. Nie podpasowała mi po prostu... wiem jednak, że do niej kiedyś wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę przeczytać! Ale najpierw Więzień Labiryntu, który od niedawna czeka na półce ;)
  Pozdrawiam serdecznie! ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)