GONE Zniknęli Faza druga : Głód- Michael GrantTytuł: GONE Znikneli Faza Druga: Głód
Autor: Michel Grant
Seria: GONE Zniknęli tom 2
Wydawnictwo: Jaguar
Gatunek: Science-fiction, Młodzieżowa, Dystopia
Ilość stron: 544
O czym to jest?:
Głód spowija Perdido Beach. Zaczyna brakować zapasów żywności, która od teraz jest racjonalnie dzielona pomiędzy mieszkańców. Bohaterowie zaczynają sami zdobywać pożywienie. Toczy się wielka rywalizacja pomiędzy Samem i Drake'em o żywność. Pojawiają się nowe mutacje, a ciemność ogarnia umysły.
Moje refleksje :
Historia jest przede wszystkim bardzo ciekawa. Klimat zachowany w poprzedniej części jest przez autora nadal utrzymany. Świetnie wykreowani bohaterowie nadają charakteru całej powieści. Mimo iż występuje wielu bohaterów, są oni tak przedstawieni, iż nie mylą się czytelnikowi. Niestety przy całej wielowątkowości fabuły, niektóre fakty zazębiają się powstaje swego rodzaju chaos. Świetnie jednak zostały przedstawione sceny intryg i walk. Ogólnie rzecz biorąc ta część jest nieco gorsza od poprzedniej jednak równie interesująca.

Ocena: 7/10


Seria "Gone "
 1. Gone: Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój 
 2.  Gone: Zniknęli. Faza druga: Głód
 3.  Gone: Zniknęli. Faza trzecia: Kłamstwa
 4.  Gone: Zniknęli. Faza czwarta: Plaga
 5.  Gone: Zniknęli. Faza piąta: Ciemność
 6.  Gone: Zniknęli. Faza szósta: Światło

Komentarze

 1. Jak już dawno czytałam o tej serii. Mam ją w planach, ale powiem szczerze, że zapomniałam już o niej. Lista książek do przeczytania długa i coraz to nowe tytuły dopisuje, zapominając o wcześniejszych :( Dzięki za przypomnienie

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej serii, ale ilość tomów mnie odstrasza :P Odkąd przypadkowo trafiłam na podobne tasiemce, to staram się je omijać szerokim łukiem. Później są problemy z dostaniem kolejnych części etc. A nawet braku wydania polskiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy tom miałam okazje przeczytać, bo nawet wypożyczyłam już z biblioteki, ale oddałam nawet nie zaczynając. Nie wiem, dlaczego :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Liczę na szczere komentarze :)